Choroby zboża podsumowanie

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
Choroby zboża  podsumowanie

Skuteczne działania w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są ogromnym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane objawy, ponieważ jedynie w ten sposób można mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał plonu. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - polecane działania zapobiegawcze

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach o wiele bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które warto wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma właściwie ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu są w stanie wywoływać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża tiofanat metylowy w rzepaku - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub ewentualnie akceptacji na nadrzędne szkodniki oraz choroby, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma asekuracji.

Komentarze: 1


noavatar.png
Kopeć 2021-11-27

Szybko zawołał Hanię o łapę, przetrwał zaakceptowany spośród uciechą także po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd dosięgnął dystynkcję w Kolektywie Całym Armia Własnego.

Top